Forum www.choragiewjakubawejhera.fora.pl Strona Główna
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Galerie  :: Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj  :: Rejestracja


Różne ciekawe projekty (jako przykład, zajawka)

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Forum www.choragiewjakubawejhera.fora.pl Strona Główna -> Podręcznik rekonstrukcji
Autor Wiadomość
DarekRybacki




Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 9:45, 24 Sie 2012 Temat postu: Różne ciekawe projekty (jako przykład, zajawka)

Hej,

po tej naszej trochę burzliwej armatniej dyskusji pomyślałem sobie, że powrzucam Wam tu kilka fajnych fotek i opowiastek o przedsięwzięciach, w których miałem przyjemność uczestniczyć Smile

Głównym celem jest umożliwienie Wam porównania z innymi, często starszymi i większymi projektami rekonstrukcyjnymi i wyciąganie jakichś tam wniosków, ew. naśladowanie.

Robiłem sporo - od Rzymu, poprzez średniowiecze, XVII wiek, do czasów Napoleona, więc coś tam fajnego na pewno powyciągam Smile

Pozdr.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DarekRybacki




Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:07, 24 Sie 2012 Temat postu:

Na pierwszy ogień XIX wiek, czyli epoka, która jest Wam stosunkowo bliska. Odtwarzałem muszkietera 52 Regimentu Piechoty Pruskiej von Hambergera, wówczas jedna z największych i najlepiej wyszkolonych/wyposażonych grup w Polsce.

To, co charakteryzowało nasze działania, to maksymalnie nastawienie na różne niecodzienne eventy. Wstawaliśmy o 5 rano (tak jak nasi poprzednicy z epoki), po krótkim oporządzeniu ćwiczyliśmy musztrę do ósmej:



A było co ćwiczyć, bo wszystkie komendy były po niemiecku, było ich całe mnóstwo, podzielone były na takty - broń do ramienia to 5 taktów, strzał też kilka) - tu przykład: http://www.youtube.com/watch?v=ddtJRaPsP4Q.

Jakość rekonstrukcyjna naprawdę wysoka - wszystko ręcznie poprzeszywane, dobrej jakości materiały, broń palna w ogromnej ilości. A niemal wszyscy uczestnicy byli studentami Wink



Dla porównania - nasz tamburmajster:

Co najfajniejsze - organizowaliśmy sobie zimowe marsze. Wierzcie mi, przejście 10km w śniegu po pas to jest coś niesamowitego Smile Najwięcej zrobiliśmy ok. 30 km - maszerowaliśmy piechotą do Tczewa (odbywała się tam inscenizacja bitwy):






Organizacja grupy była na wysokim poziomie. Każdy miał obowiązek rozpoczynania jako rekrut. Kompletował sprzęt zgodnie z zaleceniami sztabu (zaczynał od podstawowych rzeczy - buty, kamasze, spodnie, koszula, chlebak, kamizelka i czapka, żeby móc robić jako obozowy ciura podczas imprez i wprawiać się w musztrę), ciuchy szyte były maszynowo, potem przeszywane wyraźnie ręcznie (każdy robił to sam), broń zamawiana była z różnych źródeł - częściowo atestowane w Niemczech hinduskie giwery, częściowo broń Pedersoli.

Poza tym - byliśmy grupą świetnych przyjaciół. Razem przepiliśmy niejedną butelkę, bawiliśmy się wspólnie na różnych eventach, każdy miał swojego bzika poza XIXstką Smile Merytorycznie regiment ciągnęła osoba o ogromnej wiedzy i pasji - Krzysiek Kucharski z Gdańska.



Generalnie - duża wierność historyczna, duży zapał, dużo siły i kreatywności Smile I mega fajne wspomnienia, mimo że XIX wiek nie interesuje mnie prawie wcale Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez DarekRybacki dnia Pią 19:02, 24 Sie 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
semen




Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 403
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Orle k. Wejherowa

PostWysłany: Pią 18:23, 24 Sie 2012 Temat postu:

No muszę przyznać, że budzi duży szacunek.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DarekRybacki




Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 170
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:56, 24 Sie 2012 Temat postu:

Bardzo dziękuję Smile I jeszcze dodam, że nikt z nas nie był właścicielem wielkiej świnki skarbonki, z której wyciągał kasę to na karabin, to na ręcznie szyty mundur Smile Większość, podobnie jak ja sam, pochodziła z normalnych, średniozamożnych rodzin. Kwestia kombinowania i dokładnego przemyślenia wszystkich kwestii przed zakupem.

I jeszcze taka fotka, 6 rano, dzień wyjazdu, dowódca pozwolił pospać dłużej Razz


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez DarekRybacki dnia Pią 19:16, 24 Sie 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Forum www.choragiewjakubawejhera.fora.pl Strona Główna -> Podręcznik rekonstrukcji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB (C) 2001, 2005 phpBB Group
Theme Retred created by JR9 for stylerbb.net Bearshare
Regulamin